Author Brittney in English, 07.02.2018

I need with mathematics it state the ride-it shop rents bicycles. The price is $8.50 for 1 hour, $13.64 for two hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. If the pattern continues, how much will it cost nate to rent a bike for 6 hours?

Answered by tomek1172

Didn't find the right answer?

Use site search If you are not satisfied with the answer. Or browse English category to find out more.